Tveit ungdomsskole i Nissedal

Skolen er den største i Nissedal kommune og rommer både barne- og ungdomstrinn. Nå er byggearbeidet i gang, og målet er at det nye bygget skal stå klart til skolestart i august 2025.
Arbeidet med det nye tilbygget for 8.–10. trinn startet i september 2024. Med planlagt ferdigstillelse til høsten 2025, skal både elever og lærere snart få ta i bruk et nytt og moderne undervisningsmiljø.
Prosjektet har en total kostnadsramme på 45 millioner kroner, og det er Nissedal kommune som er byggherre. Til å utforme bygget er arkitektkontoret SØR ARKITEKTER AS engasjert, mens Viking Bygg AS har rollen som totalentreprenør.
Blant flere fagfolk og firmaer bidrar i prosjektet:
Sweco Norge AS (avdeling Seljord) er med som konstruktør, G Consult Vidar Gunnulfsen leverer ventilasjonsanlegget, og Ati VVS AS har ansvar for VVS-installasjoner. Ati Elektro AS står for elektroarbeidet, mens Malermester Evensen AS utfører både gulvarbeid og malerarbeid.
Når alt står klart til skolestart 2025, markerer det starten på et nytt kapittel for Tveit skole – en fremtidsrettet skole med moderne fasiliteter, bygget for både trivsel, læring og utvikling.
Vi gratulerer byggherre med prosjektet og takker for oppdraget!